MMIC + BiasT

Po pierwszej serii PCB dającej możliwość zmontowania wzmacniacza w oparciu o MMIC w obudowie SOT89 przyszła pora na nowe. To nowe nie powstało by gdyby nie Wasze zapytania i sugestie dotyczące innych dostępnych i stosowanych obudów MMIC. 

Ale co to MMIC ? – może się pojawić pytanie i czy mi to potrzebne. 

Odpowiemy bardzo ogólnie, ponieważ mnogość tych układów i ich zastosowań to już pewnie materiał na oddzielne artykuły i publikacje. 

Podając za ogólnie dostępnymi źródłami MMIC to Monolithic microwave inegrated circuit, co w tłumaczeniu brzmi monolityczne mikrofalowe układy scalone. Układy te są wymiarowa ale z dużymi możliwościami w zależności od układu górna granica częstotliwości sięga 300 GHz. Dzięki małym wymiarom masowej produkcji oraz dostępności układów pracujących w różnych zakresach częstotliwości, wzmocnienia itd. szybko znalazły zastosowanie w różnych otaczających nas urządzeniach. Układy MMIC pracują z powodzeniem w układach mieszania częstotliwości, wzmacniaczach częstotliwości czy przełączaniu tychże wysokich częstotliwości….

Wiele jak nie większość układów projektowanych jest w taki sposób by wejsice i wyjście układu dopasowane było do impedancji 50 omów. Dzięki takiej budowie łatwiejsze jest np. budowanie kaskadowego układu bez konieczności dopasowywania poszczególnych stopni do 50 omów. 

Na pytanie czy Ty to potrzebujesz nie znamy odpowiedzi 🙂 ale zakładając że przeglądasz Internet w poszukiwaniu układów MMIC to pewnie tak. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

MMIC V1 V2 V3 wersje PCB

Przygotowane płytki pod obudowy SOT363-6 z różnym układem wyprowadzeń oraz SOt343-4

MMIC V1

Przeznaczenie dla wzmacniaczy MMIC w obudowie SOT363-6 z wyprowadzeniami opisanymi poniżej. 

MMIC V2

Przeznaczenie dla wzmacniaczy MMIC w obudowie SOT363-6 z wyprowadzeniami opisanymi poniżej. 

MMIC V3

Przeznaczenie dla wzmacniaczy MMIC w obudowie SOT343-4 z wyprowadzeniami opisanymi poniżej. 

MMIC V1

PCB przeznaczona pod budowę wzmacniaczy z zastosowaniem MMIC w obudowie SOT-363-6 z rozmieszczeniem wyprowadzeń jak na poniższej grafice. Przykładowy MMIC BGA2869

v2v3