Na powyższym schemacie widzimy pełną konfigurację generatora z wyświetlaczem, enkoderem oraz filtrami dolnoprzepustowymi. Jeżeli to jest pełna konfiguracja to rodzi się oczywiste pytanie … a czy można inaczej ?
Odpowiedź brzmi oczywiście. Od samego początku projekt zakładał właśnie stworzenie płytki która będzie dawała możliwość prostej konfiguracji urządzenia dla naszych potrzeb użytkowania.
Konfiguracja podstawowa – dla tych co nie potrzebują ciągłych zmian częstotliwości a jedynie opierają się na kilku stałych wartościach opcja bez wyświetlacza oraz enkodera będzie najlepsza i jednocześnie najbardziej ekonomiczna. Wybrane częstotliwości wpisujemy w odpowiednim miejscu w szkicu. Wgrywamy tak przygotowany program do arduino i przy pomocy zworek Z1 i Z2 wybieramy zaprogramowane wartości częstotliwości.
Konfiguracja komfortowa – tutaj do dyspozycji mamy już wyświetlacz OLED oraz enkoder. Przy pomocy enkodera będziemy mogli w prosty sposób zmieniać generowaną częstotliwość czy zaprogramować 5 banków pamięci. Wyświetlacz dostarczy nam informacji o ilości odbieranych aktualnie satelitów, generowanej częstotliwości czy będziemy mogli sprawdzić np ostatnią wartość odchyłki od zadanej częstotliwości. W tej wersji wybieranie częstotliwości przy pomocy Z1 i Z2 również jest aktywne i a wybrana częstotliwość zostanie zmieniona po użyciu enkodera.
W obu przypadkach urządzenie sygnalizuje uzyskanie stabilności lepszej niż 1Hz poprzez zaświecenie diody LED, a w przypadku wersji z wyświetlaczem dodatkowo w wierszu ilości odbieranych satelitów pojawi się znaczek @.