Arduino Nano EXT

Arduino NANO – jest fajne bo jest fajne i małe 🙂 ale czasami zachodzi potrzeba by do tego maleństwa podpiąć coś więcej… i tutaj zaczynają się kłopoty. Oczywiście możemy zastosować płytkę stykową ale czasami mamy wrażenie, że niektóre modele stykają lepiej lub gorzej. A tzw.  „nie styk” jest najmniej porządanym efektem. Kolejny raz sprawdzamy nasz szkic i profilaktycznie poprawiamy przewody w stykówce. O właśnie, przewody, to kolejny temat, który potrafi zaskoczyć. Kupiliśmy żeński – żeński a potrzebne męski-żeński lub męski-męski. Tak my również przez to przechodziliśmy 🙂 i tak powstał nasz projekt pomocniczy. Są dostępne w sieci różne warianty, nasz powstał na bazie przykrych doświadczeń ze stykówkami oraz lutowaniem na pająka. Jeżeli używasz Arduino NANO poczytaj dalej, może to właśnie dodatek dla Ciebie. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Arduino Nano EXT - wymiary

Orientacyjne  wymiary PCB to 71 mm szerokości oraz 80 mm wysokości. 

Centralne umieszczenie Arduino NANO dało możliwość powielenia wyprowadzeń i tutaj w pierwszej kolejności pojawiły się otwory w rastrze 2.54. Jak możemy zobaczyć po powiększeniu zdjęć są to 3 linie otworów dające możliwość wlutowania odpowiednich, interesujących nas gniazd zwykłych lub precyzyjnych czy zwyczajnie listwy goldpin w rastrze 2.54.

Znane są nam  przypadki obsadzenia różnokolorowymi pinami i gniazdami w celu szybszego kolorystycznego zobrazowania wyprowadzeń Arduino. Na pierwszy rzut oka widzimy gdzie zasilanie gdzie GND a na których wyprowadzeniach komunikujemy się np po I2C. Wybór kolorów pozostawiamy Waszej inwencji twórczej. 

Na krawędzi PCB zostały umieszczone otwory pod gniazda np ARK w rastrze 5.08 mm. W zestawach sprzedawanych na naszych aukcjach będzie zestaw dostępny z złączami ARK 3 pin w kolorze niebieskim z zaciskiem śrubowym.

Kilka zdjęć projektu Arduino EXT